Pro všechny příznivce automobilů připomínáme datum 10.-19. 3. 2017, kdy se koná Ženevský autosalon.  Řadí se mezi pět nejslavnějších akcí tohoto druhu na světě spolu s Paříží, Frankfurtem, Detroitem a japonským Tokiem. Vůbec první se konal 29.4.-7.5. 1905 pod názvem Národní výstava automobilů, a to s 59 vystavovateli. Od té doby se koná na jaře každého roku, kromě 2. světové války. V roce 1924 už měl autosalon 200 vystavovatelů. Dnes okolo 250 a návštěvnost asi 700 000 lidí. Výstaviště Palexpo, kde se koná, má rozlohu 120 000 metrů čtverečních a patří mezi 20 největších výstavních a kongresových ploch světa. Protíná ho dálnice a ti, kteří se rozhodnou cestovat do Ženevy letecky, vystoupí z letadla téměř na výstavišti.

Tím, že se koná každoročně na jaře, se automobilky předhání s odhalováním novinek a faceliftů. Letos například bude představen facelift Škody Octavia.

I my jsem se rozhodli tento autosalon navštívit. Zhruba za měsíc nás tak čeká cesta do cca 900km vzdálené Ženevy. Zvolili jsme cestu autem. Stačilo koupit vstupenky, zarezervovat ubytování a pořídit švýcarskou dálniční známku. Teď už jen to nekonečné čekání. Komu se nechce tyto věci zařizovat, může využít nabídky několika cestovních kanceláří. Zajistí vše, včetně dopravy, ubytování a průvodce.

Všem, kdo se vypraví na Autosalon Ženeva 2017 (Geneva International Motor Show), přejeme šťastnou cestu a spoustu zážitků! Vám, co pro tentokrát zůstanete doma, se pokusíme po návratu předat alespoň něco z naší návštěvy.